Czym jest mentoring?

Relacja mistrz – uczeń to coś innego niż coaching, szkolenie czy doradztwo, choć może czerpać z wszystkich tych metod. Jest inspiracją, cierpliwym towarzyszeniem w rozwoju, ale także prowokacją, motywacją i przywództwem. We współpracy z mistrzem, uczeń buduje siebie, znajduje swoją drogę oraz odwagę i wytrwałość, by nią iść.

Czytaj więcej

Mentoring Lidera

„Nie ma liderów, gdy nie ma mentorów” – pisze Michael Shenkman

Czytaj więcej

Mentoring w organizacji

to kompleksowa metoda rozwoju kadr w oparciu o zaawansowane technologie andragogiki i neurobiologii, a zarazem czerpiąca ze sprawdzonych tradycyjnych wzorców przekazywania doświadczenia, kultury pracy, postaw i zachowań społecznych i zawodowych.

Czytaj więcej

Kim jest Mentor

Nauczyciel, który zanim cokolwiek powie – słucha.
Opiekun, który stawia wyzwania i wspiera samodzielność.
Mistrz, który wie, że mistrzostwo to niekończąca się spirala rozwoju.
Ekspert, dla którego wiedza ekspercka to tylko zmienny element mądrości.
Przewodnik, który nie narzuca drogi.
Mentorem w sposób naturalny zostaje osoba dojrzała, z bagażem doświadczenia i autorytetem wynikającym z życiowych osiągnięć, osobistej postawy i przebiegu kariery.

Przez Uczniów często bywa traktowana jako wzór osobowy i model roli, ale także jako ktoś, spod czyich skrzydeł chcą się wydostać, by uzyskać samodzielność
i samemu stać się mistrzem.

Dlatego rola Mentora wymaga ogromnej dojrzałości, osobistej integralności i kompetencji komunikacyjnych, aby nie przygnieść ucznia swoim autorytetem lecz inspirować go
do autonomicznego rozwoju.

Zapytaj nas o ofertę:

Skontaktuj się z nami